מה טרמיטים אוכלים?

טרמיטים ניזונים בעיקר מעץ ולכן הם עלולים לגרום נזקים בלתי הפיכים למשקופים, לדלתות ולידיות בבית שלכם. אבל אם תזהו ותטפלו בהם בזמן, תוכלו למנוע הוצאות ועוגמת נפש מיותרת.

טרמיט הוא סוג של חרק שניזון בעיקר מעץ. בגלל שטרמיטים ניזונים מעץ, הם גורמים נזקים מהר וביעילות לסוגים שונים של משקופים, דלתות וידיות. טרמיטים ניזונים גם ממוצרי עץ שיש מחוץ לבית וגם מאלו שקיימים בתוך חלל הפנים.

איך הרגלי התזונה של טרמיטים קשורים להדברה?

הרגלי התזונה של טרמיטים מגדילים את הסיכוי לטיפול אפקטיבי. אמנם לא ניתן להדביר את הטרמיטים בלי להגיע למלכה, אבל כן אפשר למנוע את ההתפשטות שלהם ברחבי הבית, בגינה, בחצר או במרפסת. בשביל לדעת שיש בכלל טרמיטים בבית, נרצה להסתכל על המקומות שבהם יש עץ: החל מהמשקופים סביב דלתות הכניסה ועד ידיות העץ בחדרי השינה.

איך מזהים את הטרמיט?

אם רוצים לזהות שיש טרמיטים בבית, הדבר הנכון הוא לפעול אקטיבית ולהיות ערניים למתרחש.
1. כדאי לבדוק האם מופיעים למשל מצבורי חול קטנים סמוך למשקופים או בפינות של החדר. 

2. מומלץ לנסות לדקור בעדינות את החיבור של המשקוף לדלת – כדי לבדוק אם המברג חודר בקלות את השכבה העליונה. במידה וכן, זה מעיד על משקוף חלול שככל הנראה נאכל מבפנים.

כך תדעו שיש טרמיטים בבית – בלי קשר למוצרי העץ

טרמיטים ניזונים מסוגים שונים של מוצרי עץ, אבל התפקיד שלנו בתור בעלי בתים ודירות הוא לנסות לזהות אותם כמה שיותר מוקדם. אז לצד פעולות אקטיביות כפי שתואר לעיל, אפשר להסתפק גם במעקב פאסיבי אחר זוגות כנפיים שקופות. אם נמצא זוגות כנפיים שקופות שמפוזרות ברחבי הבית, נוכל להסיק מכך לגבי קיומה של מושבת טרמיטים.

מה עושים אם מגלים בית נגוע?

טרמיטים שאוכלים את מוצרי העץ בבית שלנו הם בעיה חמורה המחייבת טיפול יסודי. זה מעיד על כך שהבית נגוע, לכן אין סיבה להמתין ויש לפעול מהר כדי לחסל אותם. כיום השיטה המקובלת היא לקדוח באמצעות ציוד מיוחד לאורך הקירות, כדי להזריק חומר הדברה שמגיע ישירות אל הקרקע. אם עושים את זה נכון, פוגעים בקן הטרמיטים אבל גם משמידים אותו. חוץ מזה, המטרה היא לייצר שכבת הגנה שתמנע בעתיד את התקרבות הטרמיטים לבית ובעיקר למקורות העץ.

האם כדאי להזמין בעל מקצוע?

התשובה היא כן, במקרה של טרמיטים קוראים לבעל מקצוע המתמחה בהדברתם, הזמינו מדביר מקצועי המתמחה בהדברת טרמיטים והקדימו תרופה למכה.